روحانی لایحه موافقت نامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی را به مجلس ارسال کرد | سیمفا

(2252) روحانی لایحه موافقت نامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی را به مجلس ارسال کرد

روحانی معاینه فنی

رئیس جمهوری لایحه موافقت نامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری روز شنبه لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

وی با هدف وضع مقررات یکپارچه در زمینه تقویت بازرسی‌ها در روند تولید، تردد و معاینه فنی وسایل نقلیه چرخدار به منظور پیشگیری از وقوع حوادث جاده‌ای و کاهش آلودگی‌های ناشی از آن، رئیس جمهور لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

براساس این گزارش، با به رسمیت شناخته شدن رشد حمل و نقل جاده‌ای و افزایش خطرات و ناگواری‌های برآمده از آن، که همه طرف‌های متعهد را با دشواری‌های ایمنی و زیست محیطی مواجه ساخته است و همچنین تمایل به دستیابی به یکپارچگی بیشتر در قوانین حاکم بر حمل و نقل جاده‌ای و اطمینان یافتن از دستیابی به سطح بالاتری از ایمنی و حفاظت از محیط زیست، این لایحه در دولت به تصویب رسیده است.

لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها در جلسه بیست و دوم آبان ۱۳۹۸ هیات وزیران تصویب شده است.

بازدید : 561

سیمفا