مراکز معاینه فنی محل تجمع نیست/مهلت اخذ معاینه فنی خودروها، نظر شخصی است | سیمفا

(2260) مراکز معاینه فنی محل تجمع نیست/مهلت اخذ معاینه فنی خودروها، نظر شخصی است

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور: هر مهلتی که پلیس برای معاینه فنی تا پایان اردیبهشت تعیین کرده، یک نظر شخصی است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور، مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: طبق قانون هر وسیله نقلیه‌ای که در حال تردد است حتما باید معاینه فنی داشته باشد. پلیس تنها می‌تواند خودرویی را که معاینه فنی ندارد آن هم در صورت نداشتن مجوز قانونی جریمه نکند، اما اینکه اعلام کرده است تا پایان اردیبهشت نیاز به اخذ معاینه فنی نیست صحیح نمی‌باشد.

وی گفت: ۷۰۰ مرکز معاینه فنی در کشور فعال است و خودرو‌هایی که اعتبار معاینه فنی آن‌ها به پایان رسیده است باید براساس قانون نسبت به اخذ آن اقدام کنند.

قیصر تصریح کرد: براساس دستور العمل‌های اعلام شده از وزارت بهداشت و ابلاغ آن به مراکز معاینه فنی سراسر کشور مالکان خودرو‌ها که به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند به هیچ عنوان نیاز نیست از خودروهایشان خارج شوند و آزمایش‌های فنی و آلایندگی با حضور رانندگان در خودرو انجام می‌شود.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور با تاکید بر این که مراکز معاینه فنی محل تجمع نیستند که نگران شیوع ویروس کرونا باشیم، افزود: همه خودرو‌ها به ویژه خودرو‌های سنگین و اتوبوس‌ها که اعتبار معاینه فنی شان پایان یافته است حتما باید برای اخذ معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: خودرو‌های فاقد معاینه فنی اگر دچار حادثه شوند در دریافت بیمه دچار مشکل جدی خواهند شد از این رو این موضوع را جدی بگیرند البته تنها ستاد مقابله با ویروس کرونای کشور می‌تواند درباره این موضوع و تعطیلی مراکز معاینه فنی اظهارنظر کند. 

قیصر گفت: از ابتدای سال ۹۹ خودرو‌های تولید داخل سال ۹۴ به قبل و خودرو‌های وارداتی مدل ۲۰۱۵ به قبل، مشمول اخذ معاینه فنی می‌شوند.

بازدید : 7,567

سیمفا