سامانه سیمفا بایگانی | سیمفا

(2018) بهره برداری رسمی از سامانه ملی سمیع توسط وزیر کشور

همزمان با رونمایی از  از دست آوردهای دانش بنیان اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور در نمایشگاه شهر هوشمند تهران صورت گرفت :  بهره برداری رسمی از سامانه ملی سمیع توسط وزیر کشور

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور؛ صبح امروز ؛ دوازدهم تیرماه ؛ با حضور دکتر احمد وحیدی وزیر کشور ؛ در غرفه اتحادیه سازمانهای حمل و نقل کشور در نمایشگاه شهر هوشمند  تهران؛  سامانه ملی  یکپارچه عوارض خودروی  کشور موسوم به (سمیع ) به بهره برداری رسید.

در این مراسم  عبداله متولی مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرویی کشور ضمن خوش آمدگویی به وزیر کشور ،هیات همراه و اصحاب رسانه ؛ به تشریح عملکرد و مزایای سامانه های های ملی سیمفا و سمیع  پرداخت  و افزود : اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور با سرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری در زمینه توسعه دانش بنیان و علمی کشور  ؛ از پیشگامان ارائه خدمات هوشمند تخصصی به شهروندان و شهرداری های کشور است و در این راستا سامانه های ملی سیمفا و سمیع گواه تلاش شبانه روزی فرزندان مومن و متخصص ایران اسلامی در اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور هستند.

متولی در همین رابطه از اهمیت سامانه سمیع در جهت خدمات رسانی  به شهروندان و تحقق منابع درآمدی پایدار جهت شهرداری های کشور سخن گفت و افزود : از ابتدای سال جاری بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال درآمد پایدار جهت شهرداری های کشور از طریق سامانه سمیع محقق شده و امیدواریم با اتصال تمام شهرداری های کشور به این سامانه ؛ تحولی بنیادی در زمینه  تحقق درآمدهای پایدار شهری را در کشور  شاهد باشیم .

مدیریت امور اجرایی سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرویی کشور در همین رابطه با بیان اینکه پیش بینی می شود با اتصال تمام شهرداری های کشور به سامانه سمیع بین ۹۰ هزار میلیارد ریال درآمد پایدار جهت شهرداری های کشور محقق  شود  ؛ افزود: سامانه سمیع از طریق تحقق منابع درآمد پایدار برای شهرداری های کشور می تواند  بستر ساز تسریع در توسعه پایدار شهری، افزایش خدمات رسانی به شهروندان ، تحقق عدالت اجتماعی و توسعه متوازن  کشور شود که این مساله بدون تردید گواهی بر اهمیت نقش علم و دانش که مورد تاکید رهبری است؛  در توسعه کشور است.

مدیر عامل اتحادیه افزون بر آنچه گفته شد ضمن تقدیر  از اهتمام سازنده اعضای  هیات مدیره اتحادیه و اعضای کمیته راهبردی سمیع تصریح کرد : راه اندازی سامانه ملی سمیع محصول اهتمام و تلاش جمعی و شبانه روزی مدیران ، پرسنل و اعضای هیات مدیره  اتحادیه و اعضای کمیته راهبردی سامانه سمیع است.

مدیریت امور اجرایی سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرویی کشور، در همین رابطه از اهتمام سازنده دکتر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک ،فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور ، دکتر محمدیان مدیر کل دفتر  حمل و نقل و ترافیک وزارت کشور ، مهندس نعیمی معاونت حفاظت فناوری اطلاعات مرکز حراست وزارت کشور،  مهندس اسدی مدیرکل  برنامه ریزی و بودجه سازمان  شهرداری ها و دهیاری های کشور و خانم مهندس مرضیه حصاری مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری های کشور به عنوان اعضای کمیته راهبردی سمیع تقدیر و تشکر کرد و افزود : سامانه سمیع نمادی از همدلی ، تعامل و وحدت مسئولان  در جهت منافع ملی کشور است.

 گفتنی  است در پایان این مراسم دست آوردهای دانش بنیان اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی توسط وزیر کشور و  رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری کشور مورد تقدیر قرار گرفت و بر تداوم مسیر دانش بنیان اتحادیه تاکید شد.

بازدید : 76

(2203) مدیریت راهبری مراکز معاینه فنی

به اطلاع کلیه مدیران مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور می‌رساند، مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در نظر دارد در حاشیه نمایشگاه شهر هوشمند ایران دوره‌های آموزشی مجازی ویژه مدیران مراکز معاینه فنی را در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ لغایت ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ در ساعت ۱۴ الی ۱۶:۳۰  برگزار نماید.

متقاضیان می‌توانند از طریق آدرس لینک: https://www.skyroom.online/ch/upto/moayeneh-fanni در دوره آموزشی مذکور شرکت نمایند.

بدیهی است صدور گواهی پایان دوره آموزش منوط به حضور مدیران در دوره آنلاین می‌باشد. شایان ذکر است تنها مدیران تعریف شده مراکز معاینه فنی در سامانه سیمفا می‌توانند در دوره آموزشی مذکور شرکت و با کد ملی (بدون درج صفر اول کد) به عنوان نام کاربری و شماره تلفن همراه به عنوان رمز عبور (بدون درج صفر اول شماره) شرکت نمایند.

بازدید : 1,676

(2022) بروزرسانی سامانه ناجا

با توجه به بروزرسانی سامانه ناجا امروز در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ از ساعت ۱۶ الی ۲۴ امکان بروز اختلال در دریافت اطلاعات خودرو وجود دارد.

از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم

بازدید : 1,859

(2017) برگزاری دوره جامع آموزشی ستادهای معاینه فنی استان مازندران

دوره آموزشی معاینه فنی ویژه اعضای کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرداری‌های استان مازندران طی دو روز در شهرهای ساری و نوشهر برگزار گردید و نحوه‌ی انجام آزمون‌های معاینه فنی وسایل نقلیه سبک توسط کارشناسان اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی؛ دوره آموزشی معاینه فنی  در دو سطح تئوری و عملی طی روزهای ۲۵ و ۲۶ خرداد ماه سال جاری، در شهرهای ساری و نوشهر استان مازندران به میزبانی استانداری مازندران و انجمن صنفی مراکز معاینه فنی استان، با حضور اعضای کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرداری‌های استان و تعدادی از روسای پلیس راهور ناجا توسط کارشناسان اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به منظور آشنایی اعضای کارگروه معاینه فنی استان و ستادهای معاینه فنی با مراحل انجام معاینه فنی خودروهای سبک بنزینی و گازسوز و همچنین هماهنگی ستادها با کارگروه معاینه فنی استانی برگزار گردید.

در این دوره موضوع تخلفات رایج در مراکز معاینه فنی و لزوم نظارت حداکثری و میدانی بر این مراکز جهت  حاضران توضیحاتی ارائه شد و بر لزوم آشنایی بیش از پیش اعضای کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرداری‌‎ها با آخرین قوانین، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های جاری حوزه معاینه فنی تاکید شد.

شایان ذکر است طی این دوره مباحث فنی و اجرایی برای اعضای کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی و همچنین مدیران و کارشناسان مراکز معاینه فنی به تفصیل بیان گردید و از سوی کارشناسان اتحادیه به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد و راهنمایی‌های لازم به ایشان ارائه گردید.

در ادامه دوره، آموزش عملی با بازدید از چند مرکز معاینه فنی، نحوه بازرسی و ارزیابی از مراکز در نحوه انجام و صدور گواهی معاینه فنی خودرو انجام پذیرفت.

در پایان دوره از سوی رئیس انجمن صنفی مراکز معاینه فنی خودرو استان مازندران به نمایندگی از کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی و مدیران مراکز معاینه فنی با اهدای لوح یادبود از زحمات و تلاش‌های صادقانه مهندس متولی مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در جهت افزایش کیفی خدمات معاینه فنی و ارتقاء جایگاه مراکز تقدیر و تشکر به عمل آمد.

بازدید : 277

(2016) به مناسبت هفتم اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل: ایمنی پیش شرطی مهم برای حمل ونقل

  تعدد حوادث خودرویی و جاده ای و روند تصاعدی آنها در کشور همواره اسباب نگرانی است  البته این مساله در سطح دنیا هم مسبوق به سابقه است اما به نظر می رسد این روند رو به رشد  در کشور ما باید آسیب شناسی شود و برای رفع و یا دست کم کاهش آن برنامه ریزی جدی صورت گیرد و این برنامه ریزی به عنوان یک سند جامع دست خوش تغییر مدیران و دولت‌ها نشود.

در این میان تامین ایمنی حمل و نقل و کاهش حوادث خودرویی بدون تردید به عوامل و پارامترهای گسترده ای  مربوط است که رفع هر یک از آنها نیازمند اهتمام یک نهاد ، ارگان یا وزارت خانه است که این مساله از یک سو باعث شده تا در این زمینه

 وحدت رویه ای در میان ارگان های مختلف جاری نباشد که این موضوع خود بستر ساز اتلاف بودجه و هدر رفت ظرفیت های انسانی و پژوهشی را فراهم آورده است و از طرفی  این مساله ایجاد یک مرجع واحد همچون  تاسیس پژوهشکده و مرکز آمار  جامع ایمنی حمل و نقل را جدی ساخته است ؛ چرا که متاسفانه یکی از ضعف های ساختاری در کاهش حوادث خودرویی و جاده ای عدم شناخت و آسیب شناسی جدی این مساله و نبود آمار و اطلاعات شفاف و قابل استناد در این زمینه است.

به عنوان نمونه همچنان علل حوادث خودرویی بر اساس تخمین ها و نه ریشه یابی علمی صورت می گیرد که این مساله ضرورت ایجاد یک مرکز مطالعاتی ، پژوهشی و آماری فراگیر و مرتبط با تمام ارگان های دخیل در این مساله را جدی ساخته است.

فارغ از آنچه گفته شد مواردی همچون نامناسب بودن وضعیت جاده ها ، نیاز به اصلاح هندسی بسیاری از راه ها و شریان های  درون و برون شهری  شهری ، عدم رعایت و یا سهل انگاری در اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی ، عدم برخورداری از گواهی معاینه فنی و فاصله چشم گیر  برخی خودروها به ویژه خودروهای داخلی از استانداردهای  روز دنیا از  عوامل مهم  تشدید حوادث جاده ای در کشور هستند که هر یک از آنها خود ده ها گزینه را در زیر شاخه های خود شامل می شوند که نیاز به بررسی دقیق ، علمی و جدی دارند.

در همین رابطه البته  امروزه  فناوری های نوین فرصت بسیار مناسبی در جهت شناسایی و رفع مشکلات پیش روی ایمنی تردد در اختیار ما قرار داده است ؛ چنانچه اسکن سه بعدی جاده ای با دقت بالا ؛ نواقص جاده ای و اماکن خطر آفرین را با ثبت مکان نما مشخص می کند و یا دوربین ها به راحتی خودروهای فاقد معاینه فنی را تشخیص می دهند اما متاسفانه گاهی ضعف در اجرای قوانین و عدم هماهنگی و همکاری ارگان ها به تسریع در رفع برخی مشکلات پیش روی کشور همچون کاهش حوادث جاده ای و خودرویی ضربه زده است.

افزون بر آنچه گفته شد تحول در صنعت خودروی کشور که مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور بوده است به ویژه در سالی با عنوان تولید دانش بنیان مزین شده است می تواند در بهبود ایمنی حمل و نقل بسیار موثر باشد و در این راستا البته در اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودرویی کشور ؛ اطلاعات بسیار ارزشمندی  در زمینه نقایص و ایرادهای فنی خودروهای گوناگون به تفکیک و جزئیات وجود دارد که این اطلاعات می تواند در جهت اصلاح و بهبود وضعیت خودرویی کشور مورد استفاده قرار گیرد.

در پایان امید می رود تا شهروندان با اهمیت دادن به مقوله  تامین ایمنی خودرو ، اخذ گواهی معاینه فنی و رعایت قوانین و  ارگان های مختلف با همدلی و همکاری بیشتر  بستر ایمن سازی تردد در کشور را به عنوان یک دغدغه مهم ملی فراهم آورند . به امید آن روز

 عبداله متولی

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور

و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور

بازدید : 675

(2020) اطلاعیه ۱-۴۰۱

قابل توجه شهرداران، روسای سازمان‌های مدیریت حمل و نقل شهرداری و مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی، مدیران و کارشناسان مراکز معاینه فنی سراسر کشور:

به منظور تسهیل درایجاد ارتباط شهرداری‌ها، سازمان‌های حمل و نقل همگانی و مراکز معاینه فنی با اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ خطوط داخلی اتحادیه از ۳۰ خط به ۶۰ خط افزایش و شماره ۶۲۹۸۲ به شماره ۶۲۹۸۲۰۰۰ تغییر یافته است؛ لذا مقتضی است جهت هرگونه تماس با اتحادیه با شماره فوق تماس حاصل نموده و سپس داخلی مورد نظر را شماره‌گیری فرمایید.

بازدید : 2,331

(2019) افزایش میزان تعرفه آزمون مخازن CNG

میران محترم آزمایشگاه های هیدرواستاتیک

به استناد نامه سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر افزایش میزان تعرفه آزمون مخازن CNG و با عنایت به ابلاغ سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به آگاهی می رساند تعرفه آزمون هیدرواستاتیک از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ به مبلغ دومیلیون و صد هزار ریال (۲،۱۰۰،۰۰۰) تغییر یافت.

بازدید : 2,502

سیمفا